Почитувани пријатели,Во пресрет на новогодишните празници, би сакале да Ве запознаеме со нашите предновогодишни понуди, идеални за организирање на Вашите забави.

Ресторан Дион нуди врвна услуга, најквалитетна храна и пијалок, како и топла предновогодишна атмосфера.

Располагаме со 200 места за седење во внатрешниот дел и дополнителни 70 места за седење на комплетно загреаната летна тераса.

Во продолжение, погледнете ги нашите пред-новогодишни понуди:

МЕНИ 1: 750 денари по особа
1. Мешана салата
(зелка, морков, цвекло, марула, краставица, домат)
2. Oрдевер (топол)
(пилешки прсти, похован кромид, похован кашкавал, поховани зденки, крцкави тиквици на вода, сосови)
3. Фурнарини
4. Неограничено пиење

МЕНИ 2: 850 денари по особа
1. Мешана салата
(зелка, морков, цвекло, марула, краставица, домат)
2. Ордевер (топол - ладен)
(шунка, печеница, свински врат, кулен, овчо сирење, пилешки прсти, похован кромид, похован кашкавал, поховани зденки, крцкави тиквици на вода, сосови)3. Фурнарини
4. Неограничено пиење

МЕНИ 3: 990 денари по особа
1. Мешана салата
(зелка, морков, цвекло, марула, краставица, домат)
2. Ордевер (топол - ладен)
(шунка, печеница, свински врат, кулен, овчо сирење, пилешки прсти, похован кромид, похован кашкавал, поховани зденки, крцкави тиквици на вода, сосови)
3. Главно јадење (мешана скара по избор)
(вешалица, плескавица, пилешки стек, свински/пилешки увијач, мешано вариво или помфрит)
4. Фурнарини
5. Неограничено пиење

Неограничено пиење вклучува:
1. Жестоки пијалоци 
Коњак BADEL 
Водка SMIRNOFF 
Џин GORDONS
Ракија ТИКВЕШ Жолта лозова 
Узо TSANTALY
2. Вино
Тиквеш наливно бело
Тиквеш наливно црно
3. Пиво
Точено Старопрамен
4. Газирана и обична вода Пелистерка
5. Газирани сокови 
Coca Cola, Fanta, Schweppes, Tonic
6. Негазирани сокови 
Портокал, боровница, праска, ананас, мултивитамин, јаболко

Постои можност да формираме мени и според Вашите желби и потреби.

Живата музика е вклучена во цената.

Информации, договори и резерваци
070 / 474 634 - Никола
078 / 853 888 - Зеко
070 / 399 669 - Стефан


facebook.com/ restaurant.dion
www.dion.com.mk