Добредојдовте!          Ресторан Дион ги нуди најдобрите услови за организирање на Вашата прослава1. Класично ручек / вечера мени (5 варијанти)

седење, сервирање во порции или во овали на самите маси. 2. Шведска маса (7 варијанти)

3. Коктел (3 варијанти)Во цената на сите понудени менија, вклучена е и музика во живо.


Доколку ниту една од овие понуди не одговара на Вашите потреби, слободно контактирајте не да изработиме понуда која ќе се поклопи со Вашите желби и потреби.


Секое од менијата може да се комбинира и со мени НЕОГРАНИЧЕНО ПИЕЊЕ. Цената за неограничено пиење изнесува 350 денари по особа и вклучува:

 • Газирани сокови (Кока Кола, Фанта, Швепс, Тоник, Спрајт)
 • Негазирани сокови (Портокал, боровница, праска, ананас, мултивитамин, јаболко)
 • Негазирана вода (Горска или Пелистерка)
 • Газирана вода (Горска или Пелистерка)
 • Вино (Црвено или Бело)
 • Пиво (Скопско точено)
 • Жестоки пијалоци (Коњак, водка, џин, ракија, узо)
 • Кафиња (сите видови)

 

МЕНИ БР. 1
Цена: 450 денари по особа


 1. Мешана салата

(зелка, морков, цвекло, марула, краставица, домат)

 1. Топол – ладен ордевер

(шунка, печеница, свински врат, кулен, овчо сирење, пилешки прсти, похован кромид, похован кашкавал, поховани зденки, поховани маслинки полнети со моцарела)

 1. Фурнарини

 

МЕНИ БР. 2
Цена: 600 денари по особа

 1. Мешана салата

(зелка, морков, цвекло, марула, краставица, домат)

 1. Топол – ладен ордевер

(шунка, печеница, свински врат, кулен, овчо сирење, пилешки прсти, похован кромид, похован кашкавал, поховани зденки, поховани маслинки полнети со моцарела)

 1. Фурнарини
 1. Мешана скара со гарнир

(свинско филе, пилешки стек, свински/пилешки увијач, мешано вариво или помфрит)

 1. Фурнарини

 

МЕНИ БР. 3
Цена: 790 денари по особа

 1.  Грчка салата

(домат, краставица, кромид, сирење, маслинки, оригано)

 1. Полнети печурки со пршут и пармезан
 2. Свински медалјони во сос од печурки со гарнир
 3. Фурнарини
 4. Чис Кејк

 

МЕНИ БР. 4
Цена: 1180 денари по особа

 1. Капрезе салата

(домат, моцарела, босилок)

 1. Микс од разни сирења и сувомеснато

(рокфорд, пармезан, бри, пршут, кулен, панцета, мортадела ф`стак)

 1. Бифтек во сос по избор со гарнир

(сос од зелен бибер, шкотски сос, рокфорд сос, сос од вргањ)

 1. Фурнарини
 2. Чис Кејк

 

МЕНИ БР. 5
Цена: 1590 денари по особа

 1. Туна салата

(марула, кромид, домат, пченка, крутони, туна)

 1. Карпачо од чаден лосос
 2. Орада во пергамент на пареа
 3. Фурнарини
 4. Овошна салата


Проверете ги и менијата за ШВЕДСКА МАСА и КОКТЕЛ


Дел од компаниите и државните институции со кои имаме успешна соработка и кои се потврда за квалитетот на услугите кои ги нудиме на нашите клиенти:

Автокуќа, Адвокатска Комора на Македонија, Алкалоид Скопје, Амбасада на САД во РМ, Амбасада на Шведска во РМ, Бироформ, СЦ Борис Трајковски, Балкан Хем, Банка за поддршка и развој, Black & Decker, Брима Галуп, Гемак Траде, ЕЛЕМ Македонија, Еуростандард Банка, Жикол, ИОМ Меѓународна Организација за Миграции, Јавно Претпријатие Паркови и Зеленило, КБ Прво Пензиско Друштво, КБ Публикум Инвест АД Скопје, Клинички Центар Скопје, КРКА Скопје, Литиум Рекордс, Мак Ауто Стар, Македонски Културен Центар, Македонски Телеком АД Скопје, Мебло Дизајн, Министерство за Надворешни работи на РМ, Музеј на Град Скопје, НЛБ Тутунска Банка, ОКТА АД Скопје, ОМБ Инвест Груп, Основен Суд Скопје 1, Про Кредит Банка, Саманта, СЈ Компани, Собрание на Република Македонија, Тим Поинт, Управа за спречување на перењето пари и финансирање тероризам, ФОН Универзитет, Фудбалска Федерација на Македонија.