Понуда на коктели

 

КОКТЕЛ БР. 1
Цена: 600 денари по особа


Апетисани

Лешници
Ф`стаци

Пити и лиснато тесто

Пита со сирење
Пита со спанаќ
Лиснато тесто со сирење, спанаќ,  виршла

Канапеи со:

Туна
Пршут
Кашкавал
Кајмак
Кулен
Мус од сирење
Шунка

Сувомеснато и сирење

Свински пршут
Говедски пршут
Свински врат
Печеница
Овчи кашкавал
Козји кашкавал
Пармезан
Горгонзола

Десерт

Ситни мињони
Ситни баклави
Чоколадна торта
Чис кејк

Овошје

Грозје
Јаболко
Ананас
Банана
Мандарина
Киви


КОКТЕЛ БР. 2
Цена: 750 денари по особа


Апетисани

Индиски ореви
Лешници
Бадеми

Пити

Пита со сирење
Пита со спанаќ

Канапеи со:

Кавијар
Пршут
Кулен
Кајмак
Камамбер
Туна
Лосос
Школки
Ракчиња
Розбиф
Паштета од сирење

Сувомеснато

Пршут
Кулен
Свински врат
Мортадела специјал
Панцета
Чадено мисиркино филе
Сирење

Рокфорд
Пармезан
Бри
Моцарела

Антипасти

Мус од лосос на крекер
Пате од сирење на багет
Капрезе на тарта
Карпачо од бифтек

Десерт

Ситни мињони
Разни баклави
Разни торти

Овошје

Грозје
Мандарини
Банани
Диња
Ананас
Манго
Папаја
Портокал
Киви


КОКТЕЛ БР. 3
Цена: 880 денари по особа


Апетисани

Индиски ореви
Кикирики
Бадеми
Лешници

Лиснато тесто и пити

Лиснато тесто со спанаќ
Лиснато тесто со виршла
Лиснато тесто со сирење
Лиснато тесто со кашкавал
Пита со спанаќ
Пита со сирење

Канапеи со

Кавијар
Ракчиња
Розбиф
Пршут
Паштета од сирење
Кајмак
Кулен
Туна
Шунка
Камамбер
Лосос
Школки

Тапаси

Полнети печурки со пршут и пармезан
Шпаргла со пршут
Похована моцарела
Поховани маслинки полнети со месо
Сувомеснато и сирења

Кулен
Пршут
Свински врат
Панцета
Мортадела
Рокфорд
Пармезан
Овчи кашкавал
Моцарела
Бри

Антипасти

Пате од сирење
Чаден лосос на крекер
Карпачо од бифтек
Полнета тарта со зеленчук
Кростини со босилок и домат

Десерт

Мус од чоколадо
Ситни мињони
Баклава
Разни пасти

Овошје

Мандарини
Диња
Портокал
Јаболко
Банана
Грозје
Манго

Ананас