Ручек / Вечера Мени

МЕНИ БР. 1
Цена: 450 денари по особа


 1. Мешана салата

(зелка, морков, цвекло, марула, краставица, домат)

 1. Топол – ладен ордевер

(шунка, печеница, свински врат, кулен, овчо сирење, пилешки прсти, похован кромид, похован кашкавал, поховани зденки, поховани маслинки полнети со моцарела)

 1. Фурнарини

 

МЕНИ БР. 2
Цена: 600 денари по особа

 1. Мешана салата

(зелка, морков, цвекло, марула, краставица, домат)

 1. Топол – ладен ордевер

(шунка, печеница, свински врат, кулен, овчо сирење, пилешки прсти, похован кромид, похован кашкавал, поховани зденки, поховани маслинки полнети со моцарела)

 1. Фурнарини
 1. Мешана скара со гарнир

(свинско филе, пилешки стек, свински/пилешки увијач, мешано вариво или помфрит)

 1. Фурнарини

 

МЕНИ БР. 3
Цена: 790 денари по особа

 1.  Грчка салата

(домат, краставица, кромид, сирење, маслинки, оригано)

 1. Полнети печурки со пршут и пармезан
 2. Свински медалјони во сос од печурки со гарнир
 3. Фурнарини
 4. Чис Кејк

 

МЕНИ БР. 4
Цена: 1180 денари по особа

 1. Капрезе салата

(домат, моцарела, босилок)

 1. Микс од разни сирења и сувомеснато

(рокфорд, пармезан, бри, пршут, кулен, панцета, мортадела ф`стак)

 1. Бифтек во сос по избор со гарнир

(сос од зелен бибер, шкотски сос, рокфорд сос, сос од вргањ)

 1. Фурнарини
 2. Чис Кејк

 

МЕНИ БР. 5
Цена: 1590 денари по особа

 1. Туна салата

(марула, кромид, домат, пченка, крутони, туна)

 1. Карпачо од чаден лосос
 2. Орада во пергамент на пареа
 3. Фурнарини
 4. Овошна салата