Шведски масиШведска Маса БР. 1
Цена: 540 денари по особа

 

Апетисани

Лешници
Бадеми
Кикирики

Пити и лиснати теста

Домашна пита со спанаќ / сирење
Мешано лиснато тесто

Сирење

Рокфорд
Моцарела
Пармезан
Овчо сирење
Овчи кашкавал

Сувомеснато

Пршут
Кулен
Мортадела
Печеница
Свински врат

Овошје

Портокал
Банана
Ананас
Киви
Грозје

Десерт

Ситни баклави
Ситни мињониШведска Маса БР. 2
Цена: 610 денари по особа

 

Апетисани

Индиски ореви
Бадеми
Лешници

Пити и лиснати теста

Домашна пита со сирење
Домашна пита со спанаќ
Лиснато тесто со сирење
Лиснато тесто со виршла

Сувомеснати и млечни ордевери

Кашкавал
Овчо сирење
Рокфорд
Моцарела
Биено сирење
Кулен
Печеница
Свински врат
Мортадела
Мисиркини гради

Топли ордевери

Пилешки прсти
Поховани зденки
Поховани маслинки полнети со моцарела
Похован кашкавал
Поховани крокети

Овошје

Мандарини
Банани
Киви
Јаболко
Портокали


Шведска Маса БР. 3
Цена: 680 денари по особа

 

Пити и лиснати теста

Пита со блитва
Пита со сирење
Лиснато тесто со спанаќ
Ролат од спанаќ и сирење

Ордевери со сувомеснато и сирење

Пармезан
Рокфорд
Бри
Моцарела
Печеница
Пршут
Кулен
Пилешки гради
Свински врат

Тапаси

Полнети печурки пршут и пармезан
Пршут со моцарела на скара
Зденки со пршут
Сирење со сланина
Шпаргла со пршут

Десерт

Ситни мињони

Овошје

Мандарини
Банани
Киви
Портокал
Јаболко


Шведска Маса БР. 4
Цена: 820 денари по особа

 

Aпетисани

Кикирики
Индиски ореви
Лешници

Теста и пецива

Кростини со домат и босилок
Крекери со пате од маслинки
Лиснато тесто со пиперка и сирење
Пита од спанаќ

Сувомеснато и сирење

Говедски пршут
Свински врат
Пилешки гради
Чадено мисиркино филе
Печеница
Пармезан
Рокфорд
Моцарела
Бри

Топло јадење во купки

Пилешко во кари
Свински ноазети со ананас
Телешко теријаки

Топли предјадења

Крокети од зеленчук
Полнети печурки со пршут и пармезан
Похована моцарела
Шпаргла со пршут
Поховани маслинки полнети со моцарела
Поховани зденки

Овошје

Киви
Грозје
Банани
Портокал
Јаболко
Мандарини

Десерт

Чоколаден кејк
Ситни мињони
Чоколадна торта
Баклава


Шведска маса БР. 5
Цена: 910 денари по особа

 

Крекери

Чаден лосос на крекер
Мус од сирење на крекер

Лиснато тесто и пита
Лиснато тесто со спанаќ
Лиснато тесто со сирење
Домашна пита

Антипасти
Карпачо од бифтек
Карпачо од чаден лосос
Телешки ролат Флорентин
Свински ролат Штефани

Сирење и сувомеснато
Пршут свински
Пршут говедски
Панцета
Рокфорд
Пармезан

Тапаси
Пршут со моцарела на скара
Полнети печурки со пршут и пармезан
Поховани маслинки полнети со моцарела

Топло јадење во купки
Тортелини со вргањ и пршут
Ролована пастрмка со бадем и путер
Бифтек со рокфорд

Овошје

Ананас
Киви
Банана
Јаболко
Мандарина
Грозје

Десерт

Паста од јагода
Чис кејк
Чоколадна торта
Ситни мињони

 

Шведска Маса БР. 6
Цена: 1050 денари по особа

 

Апетисани

Лешници
Бадеми
Ф`стаци

Пити и теста

Пита со сирење
Пита со спанаќ
Ролат од спанаќ со павлака
Лиснато со пиперка
Разни пецива

Месни ордевери

Говедски пршут
Свински пршут
Свински врат
Розбиф
Мортадела со ф`стак
Кулен

Сирење

Козји кашкавал
Моцарела
Бри
Рокфорд
Пармезан

Антипасти

Чаден лосос на крекер
Карпачо од бифтек
Карпачо од октопод

Топло јадење во купки

Лосос во сос од портокал
Тортелини со вргањ и пршут
Бифтек во соја и манго
Свински медалјони во сос од печурки

Десерт

Разни мињони
Разни видови баклава
Торта со крем
Чоколадна торта
Чис кејк

Овошје

Јаболко
Лубеница
Диња
Грозје
Мандарини
Портокал
Банани


Шведска маса БР. 7
Цена: 1220 денари по особа

 

Пити и лиснато тесто

Пита со сирење
Пита со спанаќ
Лиснато тесто со пиперка
Лиснато тесто со виршла
Лиснато тесто со пица

Антипасти

Микс од туна на лепче
Пате од лосос
Карпачо од чаден лосос
Карпачо од бифтек
Мус од рокфорд на крекер

Сирење и сувомеснато

Пршут
Розбиф
Свински врат
Чадено мисиркино
Телешки ролат Флорентин
Рокфорд
Пармезан
Моцарела
Бри

Морска храна

Полнети лигњи
Коктел од морски плодови
Карпачо од октопод
Кула од ракови
Ролована пастрмка

Топло јадење во купки

Лосос во портокал
Панга во тропикал сос
Фарфали со шкампи

Десерт

Баклава
Ситни мињони
Парфе од чоколада
Торта со крем

Овошје

Јаболко
Грозје
Диња
Мандарина
Портокал

Банана